Poszukiwany dwoma listami gończymi i ENA zatrzymany w Holandii - Wiadomości - KPP w Żninie

Wiadomości

Poszukiwany dwoma listami gończymi i ENA zatrzymany w Holandii

Data publikacji 01.02.2018

Dzięki publikacjom w mediach i sygnale od jednego z obywateli w ubiegłym tygodniu na terenie Holandii zatrzymano 30-letniego mieszkańca gminy Żnin, który od 1,5 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany najpierw dwoma listami gończymi, a później Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. W kraju od razu trafi do więzienia, gdzie spędzi 6 lat i 6 miesięcy.

Europejskim Nakazem Aresztowania był poszukiwany 30-letni mieszkaniec gminy Żnin, którego w ubiegłym tygodniu zatrzymali holenderscy policjanci. Informację o miejscu pobytu mężczyzny tamtejsi funkcjonariusze otrzymali kanałem ENFAST, mieszczącym się przy Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP.

W namierzeniu 30-latka, który ukrywał się od 1,5 roku, bo wtedy wydano za nim pierwszy list gończy, pomogła żnińskim policjantom informacja od obywatela, który z mediów dowiedział się o takich poszukiwaniach.

Kiedy zatrzymany mieszkaniec gminy Żnin zostanie deportowany do Ojczyzny zależy od decyzji sądu. W kraju trafi prosto za kraty, bo ciąży na nim wyrok łączny 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za szereg przestępstw.   

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska