Kujawsko-pomorscy policjanci wicemistrzami Polski

Data publikacji 23.08.2016

21 sierpnia 2016r w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Iron Man. Policjanci z naszego województwa wywalczyli wicemistrzostwo kraju w sztafecie.

W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Iron Man tj. 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz 42 km biegu. Reprezentujący IPA (International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) funkcjonariusze: podinsp. Artur Pawlak- BSW KGP (pływanie), nadkom. Marcin Zmudzinski – Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy (kolarstwo), oraz st. sierż. Dariusz Śliwiński KPP w Żninie (bieg) wywalczyła na tym dystansie wicemistrzostwo kraju w sztafecie (8 godz. 46 min. 26 sek.), ulegając tylko sztafecie Szmyt –Sisu, którą reprezentował jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy –Sylwester Szmyt, który ścigał się m.in. w barwach Lampre, Liquigas, Movistar, a obecnie – CCC Sprandi Polkowice.

Indywidulnie brązowy medal mistrzostw Polski zdobył asp. szt. Marek Kowalczyk pokonują trasę w 9 godzin 26 minut 21 sekund.

Wszystkim policjantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!