Finał eliminacji wojewódzkich do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów "Dzielnicowy Roku"

Data publikacji 20.09.2023

Dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach II stopnia, na szczeblu wojewódzkim do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Tytuł najlepszej dzielnicowej przypadł asp. Ewelinie Głowackiej z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, a kierownika rewiru dzielnicowych asp. Aleksandrze Karolewskiej z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Drużynowo na pierwszym miejscu podium stanęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Wczoraj (19.09.23) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się eliminacje II stopnia na szczeblu wojewódzkim do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Rywalizowali w nich dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji kujawsko-pomorskiego garnizonu.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy znajdujących się w budynku OPP w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach:

- wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,

- wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego. Funkcjonariusze ci zostali wyłonieni w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w czerwcu i lipcu tego roku oraz 24 kierowników rewirów dzielnicowych.

Zwyciężczynią finału wojewódzkiego, która otrzymała tytuł najlepszej dzielnicowej woj. kujawsko-pomorskiego została asp. Ewelina Głowacka z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Miejsce drugie zajął asp. Michał Tylak z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Na trzecim miejscu natomiast uplasował się sierż. sztab. Patryk Gouden z Komendy Miejskije Policji w Bydgoszczy.

Nagrody i dyplomy dla laureatów zostały  ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego, którego reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Dla policjantów, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce nagrody ufundował  Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego. Wręczył je Zastępca Zarządu pan Witold Cieślewicz.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo oraz drugie i trzecie miejsce w tej klasyfikacji otrzymały kolejno jednostki:

1. Komenda Powiatowa Policji w Żninie,

2. Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu,

3. Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią.

Ponadto w zawodach uczestniczyli kierownicy rewirów dzielnicowych.

Zwyciężczynią finału wojewódzkiego została i tytuł najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych woj. kujawsko pomorskiego otrzymała asp. Aleksandra Karolewska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Miejsce drugie zajął asp. sztab. Tomasz Kawski z Komendy Miejskiej we Włocławku. Na trzecim miejscu natomiast uplasował się asp.  Marcin Cieszyński z Komendy Powaitowej Policji w Rypinie.

Nagrody pieniężne za zajęcie miejsc na podium ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Dla kierowników rewirów dzielnicowych, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 nagrody ufundował Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA, które wręczył Prezes Zarządu pan Krzysztof Rozpędowski.

Zawody zostały objęte patronatem honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pana Mikołaja Bogdanowicza, który również ufundował nagrody dla dzielnicowych i kierowników dzielnicowych za zajęcie miejsc od I do III.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 17 - 20 października 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi: asp. Ewelina Głowacka i asp. Michał Tylak, którzy zajęli indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich dwa pierwsze miejsca oraz asp. Aleksandra Karolewska jako najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych.