Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018” na drogach powiatu żnińskiego - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018” na drogach powiatu żnińskiego

Data publikacji 05.11.2018

Wczoraj w godzinach wieczornych zakończyła się akcja „ZNICZ 2018”. Podczas trwania pięciodniowych działań na drogach powiatu żnińskiego mundurowi zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Ponadto usuwali skutki czterech niegroźnych zdarzeń drogowych.

Żnińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „ZNICZ 2018”, która trwała od środy (31.10.18) do niedzieli (04.11.18). Działania mundurowych polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Funkcjonariusze zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy i reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania na drogach. Zwracali również uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.  

W działaniach wzięło udział łącznie 181 policjantów i 3 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas trwania akcji doszło do 4 kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnego wypadku. Mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził samochód osobowy znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz 2 mężczyzn, którzy kierowali samochodami nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych