Za brawurową jazdę stracili prawa jazdy - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Za brawurową jazdę stracili prawa jazdy

Data publikacji 09.08.2018

Policjanci ze żnińskiej „drogówki” w ostatnich dniach zatrzymali dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyźni stracili prawa jazdy.

We wtorek (07.08.2018) policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą wojewódzką nr 251. W miejscowości Murczyn zatrzymali do kontroli 21-letniego mężczyznę, mieszkańca Poznania,  kierującego pojazdem m-ki VW, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. 


Następnego dnia (08.08.2018) w miejscowości Władysławowo żnińska ,,drogówka” zatrzymała 39-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego kierującego pojazdem m-ki Volvo, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. 


W obu przypadkach wykroczenia zostały zarejestrowane   ręcznym miernikiem prędkości. 
Za popełnione wykroczenia kierujący  zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im prawa jazdy na 3 miesiące. 

 
Apelujemy do kierowców!
Pośpiech, brawura i zbyt szybka jazda to prosta droga do spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. 

Autor: asp. szt. Artur Kędzierski
Publikacja: asp. szt. Artur Kędzierski