Informacje

Wspólne działania ze Strażą Pożarną w ramach ,, Kręci mnie bezpieczeństwo.. nad wodą”

Data publikacji 02.08.2018

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie sierż. sztab. Michał Tylak oraz Strażacy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie odwiedzili obóz harcerski w Smerzynie gm. Łabiszyn. Spotkanie było elementem cyklicznych spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji.

W poniedziałek (30.07) podczas spotkania funkcjonariusz mówił o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Dzieciaki zapoznali się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Policjant przypominał o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Nie zabrakło też wskazówek, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym, o czym pamiętać podczas zabaw na świeżym powietrzu, czy jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Podczas prelekcji obozowicze  mieli możliwość zadawania policjantowi pytań na temat codziennej służby. Na zakończenie policjanci zaapelowali do najmłodszych, aby podczas wakacji kierować się rozsądkiem i być grzecznym dla osób starszych. Spotkania prowadzono w ramach działań „Bezpieczne wakacje" i „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – kampanii objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Strażacy dokonali rozpoznania zagrożeń pożarowych oraz możliwości i warunków działań ratowniczych. Omówili z harcerzami zasady bezpiecznego zachowania się na obszarach leśnych. Przeprowadzili instruktaż używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz postępowania w przypadkach zagrożenia.

 

Autor: podinsp. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: podinsp. Krzysztof Jaźwiński