Akcja „Trzeźwy kierujący” zakończona sukcesem - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Akcja „Trzeźwy kierujący” zakończona sukcesem

Data publikacji 17.07.2018

W poniedziałek na drogach powiatu żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Wykonali łącznie 661 sprawdzeń stanu trzeźwości. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, gdyż kierujący byli nietrzeźwi.

 Udało się wyeliminować dwóch nietrzeźwych kierujących. Niestety kierującymi na „podwójnym gazie” okazali się kierowcy samochodów ciężarowych. Pierwszy z nich to mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.  Został zatrzymany do kontroli w miejscowości Krotoszyn. Kierowca miał w   organizmie ponad promil alkoholu. Drugiego kierującego, mieszkańca powiatu żnińskiego, który miał we krwi prawie promil  funkcjonariusze  zatrzymali w miejscowości Żnin. Obaj kierujący stracili już swoje prawa jazdy i teraz oczekują na sprawę karną.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto,  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów w granicach od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł.   

Autor: asp. sztab. Edyta Gościńska
Publikacja: asp. sztab. Edyta Gościńska