Działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący” przyniosły efekt - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący” przyniosły efekt

Data publikacji 05.07.2018

W środę na drogach powiatu żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Wykonali łącznie 1197 sprawdzeń stanu trzeźwości. W jednym przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, bo kierujący był nietrzeźwy

W środę (04.07) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie prowadzili na drogach powiatu żnińskiego działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Celem głównym akcji było eliminowanie tych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Ponadto, nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń  dla  bezpieczeństwa ruchu drogowego, stwarzają bezpośrednie niebezpieczeństwo dla  kierowców, pasażerów i innych uczestników  dróg.

W działaniach wzięło udział 18 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 1197 kontroli trzeźwości. Jak się okazało, nie wszyscy byli trzeźwi.

Około godziny 6.00 w miejscowości Łabiszyn funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Łabiszyn, który kierował samochodem marki  Peugeot 307. Sprawdzenie alkomatem wskazało 0,56 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto,  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów w granicach  od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł.   

Autor: asp.sztab. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.sztab. Edyta Gościńska