Informacje

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie żnińskim

Data publikacji 25.06.2018

W piątek żnińscy mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Policjanci ze żnińskiej komendy w miniony piątek (22.06.18) na drodze krajowej nr 5 przeprowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegały one na tym, że kontrola prędkości była prowadzona w kilku miejscach na tej samej drodze w tym samym czasie. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie liczby wypadków, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym.

Mundurowi dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

Na trasie wyznaczonych było 9 statycznych punktów pomiaru prędkości. W działaniach wzięło udział 8 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 82 pojazdy. 51 kierujących nie stosowało się do obowiązującego ograniczenia prędkości. Za powyższe wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 40 mandatów karnych, w 11 przypadkach zastosowali pouczenie. Podczas trwania działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych