Aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny

Data publikacji 22.06.2018

W środę i czwartek sierż. sztab. Arkadiusz Kaczmarek z janowieckiego komisariatu spotkał się dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Wielkopolski. Policjant wygłosił prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

W środę i czwartek (20-21.06.18) sierż. sztab. Arkadiusz Kaczmarek z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim spotkał się z uczniami klas I-III tamtejszej Szkoły Podstawowej, którzy w ciągu roku oczekują na autobus szkolny w świetlicy.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjant omawiał zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku. Mundurowy przypominał dzieciom o zagrożeniach, jakie wynikają z niewłaściwego dobierania miejsca do zabawy. Omówił tematy związane z przestrzeganiem przez pieszych i rowerzystów obowiązujących przepisów ruchu drogowego aby uczestnicy nie stwarzali dla siebie i innych zagrożenia.

Policjant zwrócił szczególną uwagę na kwestie dotyczące wypoczynku nad wodą. Radził, aby wybierać znane miejsca, które nadzoruje ratownik. Tłumaczył, jak ważny jest nadzór osób dorosłych. Ponadto przypomniał, że dzieci nie mogą uczestniczyć w pracach polowych, a maszyny rolnicze mogą być dla nich bardzo niebezpieczne.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych