Przedwakacyjne spotkania z dzielnicowym - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Przedwakacyjne spotkania z dzielnicowym

Data publikacji 22.06.2018

Sierż. sztab. Dawid Superczyński w związku ze zbliżającymi się wakacjami przeprowadził zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Laskach Wielkich oraz Szkole Podstawowej w Szelejewie. A wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowy ze żnińskiej komendy sierż. sztab. Dawid Superczyński przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych mieszkańców gminy Gąsawa. Policjant spotkał się z maluchami z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej w Szelejewie.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas wakacji. Policjant omówił zasady bezpiecznego wypoczynku w domu, na wycieczce oraz podczas pobytu nad jeziorem. Dzielnicowy przestrzegał przed kontaktem z obcymi osobami. Przypomniał również podstawowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą pieszych i rowerzystów. Zachęcał do stosowania odblasków.

Ze starszymi dziećmi rozmawiał dodatkowo na temat cyberprzemocy. Wyjaśnił, jakie zachowania „w sieci” noszą znamiona przestępstwa. Przestrzegał, aby znajomości zawierać z dużą ostrożnością i pod żadnym pozorem nie udostępniać nikomu haseł dostępowych i loginów.   

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych