Eliminacje powiatowe do konkursu „Dzielnicowy Roku 2018” - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Eliminacje powiatowe do konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”

Data publikacji 21.06.2018

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Żninie, Komisariatu Policji w Barcinie i Janowcu Wielkopolskim oraz Posterunku Policji w Łabiszynie wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. Zwycięzcy będą reprezentować żniński garnizon w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Nie bez powodu dzielnicowi są nazywani policjantami pierwszego kontaktu. W wielu przypadkach to właśnie oni udzielają porad prawnych, pomagają w trudnych sytuacjach życiowych, angażują się w rozwiązywanie różnorodnych problemów.  

Wczoraj (20.06.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyły się eliminacje powiatowe do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”. Wzięło w nich udział 17 dzielnicowych z powiatu żnińskiego. Funkcjonariusze pod nadzorem komisji konkursowej rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Obejmował on swoim zakresem zagadnienia dotyczące obowiązujących regulacji prawnych, prawa karnego i wykroczeń, pierwszej pomocy przedmedycznej, stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Najlepszy okazał się sierż. sztab. Dawid Superczyński, drugi był mł. asp. Damian Domagała. Natomiast trzecie miejsce zajął mł. asp. Dariusz Sulski.

Żniński garnizon w eliminacjach wojewódzkich będą reprezentować dzielnicowi z drugiej i trzeciej lokaty. Sierż. sztab. Dawid Superczyński w ubiegłym roku reprezentował województwo kujawsko – pomorskie w finale zawodów, które odbyły się w Katowicach. Zgodnie z regulaminem konkursu jest on wyłączony z udziału w eliminacjach wojewódzkich i ogólnopolskich.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych