Pijany kierowca „utknął” na remontowanej drodze - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Pijany kierowca „utknął” na remontowanej drodze

Data publikacji 19.06.2018

Kierowca osobowego volkswagena wjechał na teren remontowanej drogi wojewódzkiej i zawiesił się pojazdem na skarpie usypanej ze żwiru. Okazało się, że 31-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

W sobotę (16.06.18) dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który wjechał na teren remontowanej drogi wojewódzkiej w Żninie na ul. Aliantów i nie może wyjechać. Na miejsce zostali skierowani żnińscy „patrolowcy”.

Funkcjonariusze zastali tam 31-letniego mieszkańca gminy Żnin. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości i wówczas okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyznę po wykonanych czynnościach zwolnili.

Wczoraj (18.06.18) żninianin usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo z art. 178a§1 kodeksu karnego grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto w takich przypadkach sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych