Nietrzeźwy rowerzysta z zakazem sądowym zatrzymany przez dzielnicowych - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Nietrzeźwy rowerzysta z zakazem sądowym zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 13.06.2018

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 51-letniemu mieszkańcowi gminy Barcin, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poruszał się jednośladem pomimo zakazu, jaki nałożył na niego sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.06.18) w Barcinie na ul. Żnińskiej. Wówczas dzielnicowi z Komisariatu Policji w Barcinie zauważyli rowerzystę, który jechał rowerem po chodniku i popełnił tym samym wykroczenie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Podczas legitymowali policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzili badanie alkomatem, który wskazał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało ponadto, że kierujący posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz rowerami na okres 4 lat.

51-latek niebawem usłyszy zarzut nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania rowerem, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo za popełnione wykroczenia kierowania jednośladem w stanie nietrzeźwości oraz poruszania się rowerem po chodniku niezgodnie z przepisami zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, gdzie oskarżyciel publiczny będzie wnioskował o kolejny zakaz dla rowerzysty.    

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych