Trzy miesiące aresztu za groźby - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Trzy miesiące aresztu za groźby

Zarzuty stosowania przemocy oraz kierowania gróźb bezprawnych wobec obcokrajowca przedstawili funkcjonariusze 34-letniemu mieszkańcowi gminy Rogowo. Mężczyzna został zatrzymany po zawiadomieniu złożonym przez pokrzywdzonego. Wobec rogowianina sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W niedzielę (10.06.18) do Komendy Powiatowej Policji w Żninie stawił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o groźbach bezprawnych kierowanych pod jego adresem ze względu na jego przynależność narodową i etniczną przez nieznanego mu mężczyznę. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że w dniu 8.06.2018r.w godzinach wieczornych 34-latek będąc pod wpływem alkoholu przyszedł do lokalu, który prowadzi pokrzywdzony. Wszczął bezpodstawnie awanturę, podczas której wyzywał pokrzywdzonego, pukał w szyby lokalu pokazując obraźliwe gesty, prowokował do bójki oraz szarpał za ubranie. Ponadto zażądał pieniędzy w zamian za spokój. 

Następnego dnia (09.06.18) do lokalu pokrzywdzonego ponownie przyszedł podejrzany w towarzystwie 5 mężczyzn. Chciał rozmawiać z pokrzywdzonym, jednak ten nie było obecny na miejscu. Wówczas rogowianin poinformował pracowników, że jeśli właściciel nie przyjedzie, to podpali lokal. Następnie skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzonym i zagroził, że będzie skończony jeśli się nie dogadają. Swoją postawą podejrzany wywołał w pokrzywdzonym obawę spełnienia swoich gróźb. Policjanci, którzy znajęli się sprawą, szybko namierzyli napastnika. 

W poniedziałek (11.06.18) mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tego samego dnia usłyszał zarzuty stosowania przemocy oraz gróźb bezprawnych kierowanych wobec mężczyzny ze względu na jego przynależność narodową i etniczną. Wczoraj Sąd Rejonowy w Żninie na wniosek prokuratora zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych