Festyn Integracyjny z udziałem policjantów - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Festyn Integracyjny z udziałem policjantów

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci z janowickiego komisariatu oraz żnińskiej „drogówki” uczestniczyli w XVI Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Dom Dziecka „Słoneczna Przystań” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kołdrąbiu. To kolejne spotkanie mundurowych, podczas którego przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zgodnie z ideą kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.

Wczoraj (10.06.18) policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim oraz Ogniwa Ruchu Drogowego żnińskiej komendy uczestniczyli w XVI Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Dom Dziecka „Słoneczna Przystań” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kołdrąbiu, który odbywał się pod hasłem „Dziecko jest darem życia, nadziei i miłości” JP II. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ks. Prymasa Wojciecha Polaka, Wojewody kujawsko – pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka.

Mundurowi przygotowali dla dzieci pokaz radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego w służbie. W festynie uczestniczył również policyjny Polfinek – maskotka kujawsko - pomorskich policjantów. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli dużo pytań dotyczących policyjnego wyposażenia, chętnie siadali za kierownicą radiowozu i policyjnych motocykli, robili pamiątkowe zdjęcia.   

Policjanci swój udział w festynie wykorzystali również do celów edukacyjnych  w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Mundurowi propagowali zachowanie rozsądku na drodze. Przestrzegali również przed zagrożeniami, z którymi małoletni mogą się spotkać podczas wakacji.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych