W Barcinie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

W Barcinie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 11.06.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Barcinie odwiedził w piątek uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjant omówił zasady bezpiecznego wypoczynku i radził jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku. Pamiętamy wówczas o przyjemnościach, ale łatwo zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W piątek (08.06.18) dzielnicowy z Komisariatu Policji w Barcinie mł. asp. Krzysztof Zientek odwiedził uczniów klas IV-VII w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie. 

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjant omówił zasady bezpiecznego wypoczynku. Radził, aby wybierać zbiorniki wodne, które są nam znane oraz które nadzoruje ratownik. Wyjaśnił, jak należy się zachować gdy widzimy osobę tonącą, a także w jaki sposób udzielić jej pomocy. Mundurowy przypomniał podstawowe przepisy ruchu drogowego w aspekcie bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówił również jak się zachowywać aby było bezpiecznie: w domu pod nieobecność rodziców, w lesie, podczas prac polowych. Dzielnicowy przypomniał numery alarmowe służb ratowniczych.

Podczas prelekcji w klasach VI i VII, na prośbę pedagogów, poruszył tematykę dotyczącą używek – papierosów i alkoholu. Policjant wyjaśnił, że palenie papierosów i spożywanie alkoholu przez osoby małoletnie jest przejawem demoralizacji. Ponadto niekorzystnie wpływa na organizm, w szczególności młodych ludzi.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych