Policjant żnińskiej „drogówki” prowadził egzamin na kartę rowerową - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Policjant żnińskiej „drogówki” prowadził egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 08.06.2018

W Szkole Podstawowej nr 5 w Żninie pod okiem policjanta żnińskiej „drogówki” mł. asp. Damiana Gizy odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, które do niego przystąpiły musiały się wykazać umiejętnością zastosowania przepisów ruchu drogowego podczas pokonywania specjalnie przygotowanego toru przeszkód.

Wczoraj (07.06.18) w Szkole Podstawowej nr 5 w Żninie obyła się druga cześć egzaminu na kartę rowerową. Nadzorował ją policjant żnińskiej „drogówki” mł. asp. Damian Giza. Do egzaminu przystąpili uczniowie dwóch klas IV-tych. Aby zdobyć pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem dzieci musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego podczas pokonywania jednośladem wyznaczonego toru przeszkód. Test ze znajomości przepisów uczniowie zdawali wcześniej i był on przeprowadzony przez nauczycieli.

Do egzaminu przystąpiło łącznie 32 uczniów. Wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym. Dzieci bardzo poważnie potraktowały ubieganie się o swój pierwszy dokument, który uprawnia do poruszania się po drodze publicznej. Bardzo sprawnie poruszali się po torze i właściwie sygnalizowali wykonywane manewry.  

Policjant czuwał nad przebiegiem egzaminu. Ponadto udzielał młodym cyklistom porad dotyczących bezpiecznego poruszania się do drodze. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych