Kontrola drogowa z narkotykami w tle - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Kontrola drogowa z narkotykami w tle

Data publikacji 06.06.2018

Zarzutem z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili policjanci z komisariatu w Barcinie w niedzielną noc. Jak się okazało pasażer pojazdu marki BMW posiadał narkotyki i próbował je ukryć w samochodowym fotelu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (03.06.18) około godz. 23.30 na jednej z ulic Barcina. Mundurowi z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Oprócz kierowcy podróżowało w nim dwóch pasażerów. Podczas legitymowania policjanci zauważyli, że siedzący z tyłu pojazdu, 37-letni mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Próbował w niezauważalny sposób wyjąć coś z lewej kieszeni spodni i ukryć w fotelu pojazdu. Zapytany o swoje zachowanie, unikał odpowiedzi. Po chwili okazało się, jaka była tego przyczyna. Policjanci przeprowadzili przeszukanie, w rezultacie którego znaleźli 10 woreczków strunowych z białym proszkiem. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii mężczyzna został zatrzymany. Ujawnione substancje zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i przekazane do analizy laboratoryjnej.  

Tego samego dnia 37-letni mieszkaniec Barcina usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Sprawa znajdzie finał w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych