Policjanci uczestniczyli w imprezach z okazji „Dnia Dziecka” - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Policjanci uczestniczyli w imprezach z okazji „Dnia Dziecka”

Data publikacji 06.06.2018

W miniony weekend policjanci ze żnińskiej komendy uczestniczyli w imprezach zorganizowanych z okazji „Dnia Dziecka”. Dla dzieci przygotowali pokazy radiowozów i sprzętu służbowego. Była to także dobra okazja aby promować bezpieczne zachowania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”.

Miniony weekend upłynął żnińskim mundurowym pod znakiem spotkań ze społeczeństwem. W głównej mierze były to festyny i pikniki z okazji „Dnia Dziecka”. W sobotę (02.06.18) w Gąsawie odbył się VI Pałucki Festyn Ludowy połączony z Gminnym Dniem Dziecka. Na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania „Pałuki – Wspólna Sprawa”, swoje stanowiska przygotowała także żnińska Policja.  

Asp. sztab. Edyta Gościńska oraz mł. asp. Wioleta Burzych przygotowały dla maluchów pokaz radiowozu. Dzieci mogły zasiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Z dużym zaciekawieniem zarówno dzieci jak i dorośli oglądali sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczenia imprez masowych. Maluchy ochoczo przymierzały niebieskie czapki, hełm oraz kamizelkę przeciwuderzeniową. Policjantki pokazywały, w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Rozdawały odblaski i tłumaczyły, dlaczego warto je nosić. Dla dorosłych była to dobra okazja, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, głównie z zakresu ruchu drogowego.   

Dzielnicowi asp. sztab. Maciej Słodkowski i mł. asp. Paweł Klucz uczestniczyli w piknikach zorganizowanych z okazji „Dnia Dziecka” w Sołectwie Podobowice i Jaroszewo. Policjanci zaprezentowali dzieciom radiowóz oraz policyjny sprzęt. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” mundurowi opowiedzieli o bezpieczeństwie na wsi w kontekście zbliżających się wakacji.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych