W Janowcu Wielkopolskim można spotkać policjantów na rowerach - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

W Janowcu Wielkopolskim można spotkać policjantów na rowerach

Data publikacji 06.06.2018

Od kwietnia br. w Janowcu Wielkopolskim można spotkać policjantów na rowerach. Mundurowi pojawiają się w parkach i na osiedlowych uliczkach, skutecznie podejmują interwencje wobec osób łamiących prawo.

Piękna pogoda sprzyja zarówno pieszym jak i rowerzystom. Coraz więcej mieszkańców wybiera aktywny wypoczynek, m. in. można ich spotkać podczas spacerów w parkach. Janowieccy mundurowi dbają, aby było tam bezpiecznie i spokojnie.

Patrole rowerowe funkcjonują w Janowcu Wielkopolskim w sezonie od ubiegłego roku. Funkcjonariusze w szczególności kontrolują rejon parków, przystani wodnej, osiedla domków jednorodzinnych oraz stadionu miejskiego. Mają takie same zadania jak inne patrole, jednak różnią się tym, że mogą dotrzeć do miejsca interwencji znacznie szybciej, szczególnie w miejscach, gdzie radiowóz nie dojedzie.

Pełniąc służbę w patrolu rowerowym, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe oraz wszelkie przejawy bezprawnego działania.  Podejmują również interwencje zlecone przez dyżurnego.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych

Pliki do pobrania

  • 15.36 MB