Policjanci na „Dniu Dziecka” w Barcinie - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Policjanci na „Dniu Dziecka” w Barcinie

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci z Barcina i żnińskiej „drogówki” uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach „Dnia Dziecka” przez Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie. Mundurowi prezentowali radiowóz, motocykle służbowe oraz sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie.

W piątek (01.06.18) policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie oraz Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie w ramach zorganizowanego przez palcówkę oświatową „Dnia Dziecka”.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz oraz motocykle służbowe. Funkcjonariusze prezentowali także sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Odpowiadali na pytania dotyczące zastosowania środków przymusu bezpośredniego i podejmowanych interwencji.  

Była to również dobra okazja aby porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Funkcjonariusze omówili przepisy ruchu drogowego, które dotyczące pieszych i rowerzystów. Zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie wymagają tego przepisy.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych