A zaczęło się od głośnego zachowania - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

A zaczęło się od głośnego zachowania

Data publikacji 04.06.2018

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie ze Żnina, u których policjanci znaleźli narkotyki. Obydwoje zostali zatrzymani. O ich losie zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (31.05.18) w Żninie na ul. Śniadeckich. Około godz. 0.30 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie interwencji dotyczące grupy młodzieży, która miała spożywać alkohol i głośno się zachowywać pomimo późnych godzin nocnych. Na miejsce został skierowany patrol z Janowca Wielkopolskiego.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i nałożyli dwa mandaty karne: za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz używanie słów wulgarnych. Policjanci przeprowadzili również kontrolę osobistą uczestników interwencji. Wówczas w kieszeni spodni 23-letniego mieszkańca Żnina znaleźli paczkę po papierosach, w której znajdowała się szklana lufka, woreczek z suszem roślinnym oraz woreczek z 4 niebieskimi tabletkami. W torebce należącej do 20-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli pudełko po wazelinie, a w nim biały proszek zawinięty w papier. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badań laboratoryjnych.  

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych