Powiatowe eliminacje turnieju „Patrol Roku 2018” - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Powiatowe eliminacje turnieju „Patrol Roku 2018”

Data publikacji 01.06.2018

W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach udział wzięli funkcjonariusze pełniący służbę patrolowo – interwencyjną. Zwycięzcy będą reprezentować żniński garnizon w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

W środę (30.05.18) w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Żninie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu wiedzy i umiejętności zawodowej policjantów służby patrolowej. Wzięli w nich udział wszyscy policjanci pełniący służbę patrolowo – interwencyjną na terenie powiatu żnińskiego.

Zadaniem funkcjonariuszy było rozwiązanie testu wiedzy zawodowej, który obejmował zagadnienia dotyczące zasad pełnienia służby patrolowej, prawa karnego i wykroczeń, użycia środków przymusu bezpośredniego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Najlepsi okazali się sierż. Łukasz Zwolenkiewicz z Posterunku Policji w Łabiszynie oraz sierż. sztab. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, którzy będą reprezentować żnińską komendę podczas Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”, które odbędą się 6 czerwca br. w Bydgoszczy.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych