Odpowie za posiadanie narkotyków - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.05.2018

Sąd zdecyduje o losie 19-latka z gminy Żnin, którego kryminalni przyłapali na posiadaniu zabronionych substancji. Mężczyzna został zatrzymany w piątek. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Do zdarzenia doszło w piątek (18.05.18) w Barcinie. Żnińscy kryminalni uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Żnin będzie posiadał środki odurzające. Policjanci zauważyli podejrzanego mężczyznę na jednej z ulic Barcina, podczas gdy podróżował samochodem marki Mercedes. Mundurowi podjęli go do kontroli. 19-latek wezwany do dobrowolnego wydania środków odurzających, wyjął ze swojego portfela dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. Przyznał się, że jest to amfetamina. Słowa podejrzanego potwierdziło sprawdzenie na narkotesterze. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. 

Żninianin został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za swoje przewinienie odpowie przed sądem, gdzie zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych