Policyjne kontrole autobusów - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Policyjne kontrole autobusów

Data publikacji 16.05.2018

Maj i czerwiec to czas zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne. Każdy podróżnik powinien bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego celu. Dlatego też policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie prowadzą kontrole autokarów i busów świadczących usługi transportowe.

Maj oraz czerwiec to okres charakteryzują się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów. Uczestniczą w nich zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy podróżnik korzystający z transportu prywatnego czy publicznego ma prawo dotrzeć bezpiecznie do celu. Niestety nierzadko zdarzają się nierzetelni przewoźnicy, którzy świadczą usługę przewozową dysponując pojazdami o złym stanie technicznym. Jest to niebezpieczne dla samych podróżujących, a także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie podczas codziennej służby kontrolują pojazdy świadczące usługi przewozowe oraz te, o kontrole których wnioskują interesanci.

Potrzebę sprawdzenia autokaru czy busa należy zgłosić w formie pisemnej lub mailowej z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przypadku nagłej potrzeby można to również zrobić telefonicznie pod numerem alarmowym 112. W zgłoszeniu należy podać datę, godzinę i miejsce podstawienia autokaru. Należy również wziąć pod uwagę godzinę wyjazdu i czas potrzebny policjantom na przeprowadzenie kontroli, by nie narażać uczestników wyjazdu na niepotrzebne oczekiwanie. Przyjęte wyprzedzenie czasowe pozwoli na odpowiednie zorganizowanie służby, tak by w miarę posiadanych sił i środków, przeprowadzić kontrole wszystkich zgłoszonych autokarów. Podczas kontroli funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na przygotowanie pojazdu do drogi, jego stan techniczny: sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia oraz wyposażenie pojazdów. Każdy kierowca zostaje poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży można uzyskać u Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żnin pod numerem telefonu 52 30 33 200 wew. 218.

Poniżej zamieszczamy druk wniosku o przeprowadzenie kontroli autokaru. Wystarczy wpisać kilka podstawowych informacji i przesłać lub dostarczyć do KPP Żnin. 

 

Adres:

Komenda Powiatowa Policji w Żninie

Ul. Plac Wolności 4

88-400 Żnin

 

Adres e-mail:

dyzurny-znin@bg.policja.gov.pl

komendant-znin@bg.policja.gov.pl

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych