Niebieski jak niebieski mundur - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Niebieski jak niebieski mundur

Data publikacji 12.05.2018

Asp. sztab. Edyta Gościńska oraz mł. asp. Michał Starczewski spotkali się z uczniami I-szej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie w ramach „Kolorowego Tygodnia”. Tematem prelekcji była praca policjantów.

W czwartek (10.05.18) koordynator ds. profilaktyki społecznej  w żnińskiej komendzie asp. sztab. Edyta Gościńska oraz dzielnicowy mł. asp. Michał Starczewski przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów I-szej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie. Mundurowi spotkali się z dziećmi w ramach zorganizowanego przez placówkę „Kolorowego Tygodnia”. Dla maluchów każdy dzień to inny kolor, a zarazem spotkanie z przedstawicielem innego, wybranego zawodu. Kolor niebieski, które jest kojarzony z policyjnym mundurem, dla dzieci oznaczał spotkanie z funkcjonariuszami Policji.

Mundurowi opowiedzieli o pracy policjantów. Wyjaśnili, jakie są  zadania, obowiązki i uprawnienia stróżów prawa. Omówili jak funkcjonuje żnińska jednostka, z jakich składa się wydziałów, ogniw i komórek. Wytłumaczyli, dlaczego policjanci noszą różne mundury, a także jakie atrybuty charakteryzują poszczególnych funkcjonariuszy. Zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie: kajdanki, pałki służbowe, tarcze do zatrzymywania pojazdów, kamizelki odblaskowe.

Spotkanie z dziećmi było również okazją do kształtowania właściwych postaw. Policjanci omówili podstawowe przepisy ruchu drogowego, wyjaśnili jak prawidłowo poruszać się po drodze. Radzili jak bezpiecznie spędzić zbliżający się okres wakacyjny.   

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych