Informacje

Policjanci włączyli się w obchody XV Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 12.05.2018

W miniony czwartek obchodzono XV Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Żninie pod patronatem honorowym Starosty Żnińskiego Pana Zbigniewa Jaszczuka. W jego organizację włączyli się również żnińscy policjanci.

W czwartek (10.05.18) w Żninie na Stadionie Miejskim odbyły się obchody XV Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk”, Koło Ligi Kobiet Polskich w Żninie, Stowarzyszenie „Kalejdoskop” Żnin oraz Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. Na uczestników czekało wiele atrakcji. W obchody tegoż dnia włączyli się również żnińscy policjanci.

Mundurowi prezentowali sprzęt policyjny wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez masowych (pałkę szturmową, indywidualną tarcze ochronną, kamizelkę ochronną przeciwuderzeniową, rękawice przeciwuderzeniowe, nagolenniki, ochraniacze na ręce oraz kask ochronny), a także podczas codziennej służby. Przygotowali ponadto pokaz radiowozu. Była to również dobra okazja aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Policjanci przypominali podstawowe przepisy ruchu drogowego. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące służby w Policji.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych