Podsumowanie działań Bezpieczny Majowy Weekend w powiecie żnińskim - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Podsumowanie działań Bezpieczny Majowy Weekend w powiecie żnińskim

Data publikacji 08.05.2018

W niedzielę zakończyły się działania pn „Bezpieczny Majowy Weekend”. Głównym celem wzmożonych patroli, które pojawiły się na drogach naszego powiatu, było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W czasie trwania działań doszło do 1 wypadku drogowego oraz 9 kolizji.

Weekend majowy, który w tym roku trwał aż dziesięć dni, dla policjantów wiązał się w głównej mierze ze zwiększonym  ruchem pojazdów. Priorytetem działań, jakie podejmowali mundurowi w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

W żnińskim garnizonie funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wszelkie wykroczenia, w szczególności nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy brak fotelików do przewożenia dzieci. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W dniach 27.04-07.05.2018r. w działaniach wzięło udział łącznie 316 policjantów oraz  8 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mundurowi zatrzymali 1 kierowcę, którzy kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, 1 kierującego prowadzącego pojazd pod wpływem środków odurzających oraz posiadającego obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów, a także dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Na terenie powiatu żnińskiego doszło do 9 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego, w którym jeden z uczestników odniósł obrażenia.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych