W Łabiszynie dzielnicowi znakowali rowery - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

W Łabiszynie dzielnicowi znakowali rowery

Data publikacji 04.05.2018

W miniony wtorek dzielnicowi z łabiszyńskiego komisariatu w ramach programu „Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego” przeprowadzili działania prewencyjne polegające na znakowaniu jednośladów. Z tej formy zabezpieczenia skorzystały 43 osoby. Była to również okazja aby poznać swojego dzielnicowego.

We wtorek (01.05.18) w Łabiszynie, dzielnicowi z tamtejszego posterunku policji, podczas Rodzinnej Majówki, której elementem był rajd rowerowy, przeprowadzili działania prewencyjne polegające na znakowaniu rowerów w ramach programu profilaktycznego „Oznakuj rower – poznaj swojego dzielnicowego”. Głównym celem takiego zabezpieczania jednośladów jest przede wszystkim możliwość zidentyfikowania właściciela w sytuacji odzyskania skradzionego pojazdu a jednocześnie zminimalizowanie zjawiska kradzieży rowerów poprzez naniesienie na jednoślady cech identyfikacyjnych.

Z możliwości zabezpieczenia jednośladu przed ewentualną kradzieżą skorzystały 43 osoby. Byli to zarówno dorośli, jak i dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami.  Dzielnicowi udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych