Żnińscy policjanci uczestniczyli w III Festynie Rodzinnym Wenecja 2018 - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Żnińscy policjanci uczestniczyli w III Festynie Rodzinnym Wenecja 2018

Data publikacji 02.05.2018

W sobotę (28.04.18) policjanci ze żnińskiej komendy uczestniczyli w III Festynie Rodzinnym Wenecja 2018. Mundurowi przygotowali pokaz radiowozu i sprzętu służbowego, znakowali rowery oraz udzielali porad z zakresu ruchu drogowego.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żninie – mł. asp. Karol Susz, sierż. sztab. Dawid Superczyński oraz koordynator ds. profilaktyki społecznej asp. sztab. Edyta Gościńska z inicjatywy Dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie uczestniczyli w III Festynie Rodzinnym Wenecja 2018. Mundurowi prezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują podczas służby. Dla dzieci frajdą okazał się pokaz policyjnego radiowozu, w którym własnoręcznie włączały sygnały świetlne i dźwiękowe.

Policjanci to spotkanie wykorzystali również, aby promować bezpieczne zachowania. Przypominali podstawowe przepisy ruchu drogowego. Zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych. Okazywali również tubę profilaktyczną, dzięki której można było sprawdzić, jaka jest różnica w widoczności pieszego, który stosuje elementy odblaskowe oraz który ich nie posiada. Funkcjonariusze znakowali także rowery, zabezpieczając je przed ewentualną kradzieżą.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych