Informacje

Podinsp. Krzysztof Zawołański pełniącym obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

W poniedziałek w sali odpraw żnińskiej komendy odbyło się uroczyste wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie. Podinsp Krzysztof Zawołański, któremu powierzono obowiązki na tym stanowisku, dotychczas pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie.

W poniedziałek (30.04.18) podczas uroczystej zbiórki, kom. Mariusz Gaik p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, przywitał w szeregach żnińskiej policji podinsp. Krzysztofa Zawołańskiego, któremu powierzono obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta żnińskiego garnizonu. We wprowadzeniu nowego zastępcy uczestniczyła kadra kierownicza żnińskiej komendy oraz jednostek podległych.  

Podinsp. Krzysztof  Zawołański wstąpił do służby w Policji w 1991 roku. Przez pierwsze 3 lata służył w Oddziale Prewencji. Następnie do 1998 roku pracował w Pogotowiu Policyjnym w KRP Bydgoszcz Bartodzieje. Kolejne lata służby również związane były z tą jednostką (w latach 1998-2005 pion kryminalny,  2005r. -  Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową, 2006 – Wydział Kryminalny). W latach 2007-2010 pracował w Wydziale  Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście. Od 2010r. do 2013r. zajmował stanowisko najpierw Zastępcy Komendanta, a następnie  Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie. Od połowy 2013 roku był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo. Od 01.04.2014-29.04.2018r. pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie

W żnińskim garnizonie podinsp. Krzysztof Zawołański będzie odpowiedzialny za pracę pionu kryminalnego.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych