Kontrola drogowa wykazała wiele nieprawidłowości - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Kontrola drogowa wykazała wiele nieprawidłowości

Data publikacji 27.04.2018

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego żnińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy przewożący piasek niezgodnie z przepisami o przewozie ładunków sypkich. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie kierującego.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, kontrolują m. in. samochody ciężarowe, których w związku z budową drogi S-5 jest bardzo dużo.

Wczoraj (26.04.18) policjanci zatrzymali jeden z nich. Kierowca przewoził piasek i pomimo obowiązku nie zabezpieczył odpowiednio skrzyni ładunkowej. Czynności kontrolne, jakie przeprowadzili funkcjonariusze z 35-letnim mieszkańcem Zabrza w województwie śląskim wykazały kolejne uchybienia. Mężczyzna nie okazał wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, wypisu z licencji lub innego wymaganego dokumentu w związku z przewozem drogowym. Dodatkowo kierowca nie rejestrował za pomocą cyfrowego urządzenia na karcie kierowcy wskazań  w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.

Za wszystkie popełnione wykroczenia 35-latek został ukarany wysokimi mandatami karnymi.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych