Informacje

Żnińscy kryminalni najlepsi w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej 2018”

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie zajęli I miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”, które odbyły się w dniach 24 - 26 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy.

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 19 czteroosobowych drużyn, w skład których wchodzili: technicy kryminalistyki, policjanci operacyjni, policjanci dochodzeniowo – śledczy oraz funkcjonariusz sprawujący nadzór nad pracą całego zespołu.  

Konkurs podzielony był na kilka etapów. Mundurowi w trakcie zmagań sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów regulujących służbę policjanta kryminalnego, a także umiejętności strzeleckie. Policjanci zostali poddani również sprawdzianowi z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W klasyfikacji drużynowej żnińscy kryminalni zajęli I miejsce i będą reprezentować garnizon kujawsko – pomorski w ogólnopolskim konkursie „Policjant Służby Kryminalnej 2018”, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2018r. w Szkole Policji w Pile. Ponadto  indywidualnie, I miejsce w kategorii najlepszy policjant dochodzeniowy zajął sierż. sztab. Marcin Katafiasz, a w kategorii najlepszy policjant operacyjno – rozpoznawczy, funkcjonariusz ze Żnina zajął III lokatę.    

Naszym kolegom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych