Informacje

Policjanci z Barcina w finale XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”

Data publikacji 14.06.2017

Sierż. sztab. Maciej Borkowski oraz st. sierż. Marcin Szymański reprezentowali żniński garnizon w wojewódzkich eliminacjach do XXIV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. O przysłowiowy „włos” przegrali z zespołem z KMP Grudziądz i zajęli II miejsce. Wspólnie z mundurowymi, którzy zdobyli I miejsce będą reprezentować województwo kujawsko – pomorskie w ogólnopolskim finale.

Wczoraj (13.06.17) w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Do rywalizacji przystąpili policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Żniński garnizon reprezentowali sierż. sztab. Maciej Borkowski oraz st. sierż. Marcin Szymański, którzy zdobyli najwięcej punktów w etapie powiatowym.

Mundurowi zmierzyli się w pięciu konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, wyszkoleniu strzeleckim, technikach obezwładniania osób, sprawności fizycznej i udzielaniu pierwszej pomocy. Po wielu emocjach, komisja konkursowa podliczyła punkty z poszczególnych konkurencji i wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobył zespół z KMP w Grudziądzu. Na drugim miejscu uplasował się zespół z KPP Żnin, zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców. Trzecie miejsce zajęli policjanci z KPP w Tucholi.

Mundurowi z Grudziądza i Żnina będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 13-15 września 2017r. w Szkole Policji w Słupsku.