Informacje

Eliminacje powiatowe XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”

Data publikacji 07.06.2017

W ubiegły piątek (02.06) w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie, a następnie na terenie strzelnicy w Godawach odbyły się eliminacje do XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2017”. Do rywalizacji stanęło 28 funkcjonariuszy. Dwóch najlepszych będzie reprezentować żnińską komendę w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Bydgoszczy.

To już XXIV edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2017”. Do rywalizacji na etapie powiatowym stanęło 28 policjantów z ogniw patrolowo – interwencyjnych z KPP Żnin, KP w Janowcu Wlkp., KP Barcin oraz PP Łabiszyn. Zawody rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Żninie podinsp. Artur Krajewski, który życzył funkcjonariuszom jak najlepszych wyników. W pierwszej kolejności policjanci przystąpili do testu wiedzy, który składał się z 40 pytań dotyczących obowiązujących przepisów prawnych. Następnie w Godawach odbyły się dwie kolejne konkurencje: bieg z przeszkodami oraz strzelanie. Po podliczeniu punktów ze wszystkich trzech konkurencji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął sierż. sztab. Maciej Borkowski a na drugim uplasował się st. sierż. Marcin Szymański, którzy będą reprezentować żniński garnizon na etapie wojewódzkim w Bydgoszczy.