Informacje

Podsumowanie funkcjonowania KMZB w powiecie żnińskim

Data publikacji 05.05.2017

Od września 2016 roku Komenda Powiatowa Policji w Żninie korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dziś podsumowujemy informacje uzyskane w pierwszym kwartale 2017 roku.

Krajową  Mapę  Zagrożeń  Bezpieczeństwa stworzono po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców,  którzy  mogą   reagować, widząc  niebezpieczne sytuacje w pracy, szkole czy w okolicy, w której mieszkają. Dzięki aplikacji można łatwo i co ważne anonimowo zgłaszać sprawy, które bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa. 

 

Mapa to interaktywne  narzędzie dostępne na stronie każdej komendy policji. Wystarczy kilka  kliknięć, by wskazać mundurowym miejsce, w którym powinni się pojawić – gdzie dokuczają  nam amatorzy picia pod chmurką, wandale, czy kierowcy blokujący chodnik. 

W pierwszym kwartale 2017 roku na terenie powiatu żnińskiego odnotowaliśmy łącznie 172 zgłoszenia dokonane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszenia poddano weryfikacji. Ponad 54% przypadków zostało potwierdzonych.

 

W poszczególnych gminach powiatu żnińskiego sytuacja przedstawia się następująco:

- Gmina Żnin – 38 % zgłoszeń potwierdzonych

- Gmina Gąsawa – 40 % zgłoszeń potwierdzonych

- Gmina Rogowo – 75% zgłoszeń potwierdzonych

- Gmina Janowiec Wielkopolski – 61 % zgłoszeń potwierdzonych

- Gmina Łabiszyn – 50 % zgłoszeń potwierdzonych

- Gmina Barcin – 94 % zgłoszeń potwierdzonych

Najczęściej zgłaszanym zagrożeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości, w dalszej kolejności niewłaściwe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

 

Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach trzeba korzystać z numerów alarmowych  112, 997. Należy odpowiedzialnie korzystać z  aplikacji, gdyż kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po upływie 24 godzin. 

Pamiętaj ! Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

  
Jesteś zaniepokojony sytuacją w Twojej okolicy – skontaktuj się z dzielnicowym!

Jeśli nie znasz swojego dzielnicowego, przypominamy że  można skorzystać z uruchomionej  przez Ministerstwo  Spraw Wewnętrznych  i  Administracji  aplikacji  mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja  umożliwia wyszukanie  każdego  dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

 

 

Powrót na górę strony