Informacje

Zawody strzeleckie o puchar komendanta rozstrzygnięte

Data publikacji 04.05.2017

3 maja br. na strzelnicy w Godawach odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Żninie. W rywalizacji wzięło udział 73 uczestników.

W „pięknych okolicznościach przyrody” o puchar komendanta podinsp. Artura Krajewskiego walczyło łącznie 73 zawodników i zawodniczek w czterech kategoriach. Po wielu zmaganiach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Igor Kwieciński, który zdobył 81 punktów, drugie miejsce zajął Bartosz Kranz – 71 pkt, a trzecie Kacper Zwolenkiewicz -65 pkt.

W kategorii gimnazjum najlepszy okazał się Wiktor Kwieciński zdobywając 79 punktów, na drugim miejscu uplasował się Dawid Zabłocki - 72 pkt, trzecie miejsce zajął Michał Jaśkowiak -  62

Wśród kobieta zwyciężyła Maria Walczak, która zdobyła 82 pkt, drugie miejsce wywalczyła Joanna Wołowicz z 79 pkt, a trzecie Joanna Zwolenkiewicz – 69 pkt.

W kategorii open najlepszy był Dariusz Buczkowski - 93 pkt, drugie miejsce zajął Stanisław Sytek - 88 pkt, a trzeci Bartosz Trojan - 88 pkt.

Podczas zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji karabinek sportowy (kbks) czyli małokalibrową broń strzelecką przeznaczoną do szkolenia żołnierzy oraz użytkowaną w celach sportowych i rekreacyjnych.

Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny pan Andrzej Lipiński. Obsługą techniczną zajmowali się panowie Leszek Kranz, Leszek Jaśkowiak, Stanisław Sytek oraz Zbigniew Klawiński, którzy jednocześnie dbali o bezpieczeństwo na stanowiskach strzelniczych.