Zatrzymane trzy prawa jazdy za przekroczenie 50km/h w obszarze zabudowanym - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Zatrzymane trzy prawa jazdy za przekroczenie 50km/h w obszarze zabudowanym

Trzy miesiące bez prawa jazdy czekają trzech kierowców, którzy zostali w ostatnich dniach zatrzymani przez żnińską drogówkę. Jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. "Rekordzista" jechał 127km/h.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole drogowe prowadzone były w miejscowości Ojrzanowo w gminie Łabiszyn. Swoisty rekordzista, 30-letni mieszkaniec Potulic, na liczniku swojego pojazdu miał 127 km/h. W  tej samej miejscowości doszło do kolejnego zatrzymania prawa jazdy, gdzie kierujący osobowym volvo przekroczył w tym miejscu prędkość o 59 km/h.

Dzień później w „ręce” policjantów z grupy SPEED wpadł, 24-letni kierowca Forda, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h w miejscowości Janowiec Wieś. Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy i ukarali mandatami w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi. 

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Autor: st. sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk
Publikacja: st. sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk