Kontrola drogowa zakończona zarzutami - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Kontrola drogowa zakończona zarzutami

Data publikacji 22.11.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu żnińskiego, który w samochodzie przewoził narkotyki. Zabronione substancje policjanci znaleźli również w jego miejscu zamieszkania. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

We wtorek (19.11.19) w godzinach wieczornych policjanci z komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim podczas patrolu zauważyli na jednej z gminnych dróg samochód osobowy, który poruszał się z niewielką prędkością. Mundurowi zwrócili na niego uwagę z racji tego, że z pojazdu został wyrzucony niewielki przedmiot. Zatrzymali go więc do kontroli. W rezultacie przeprowadzonego przeszukania samochodu znaleźli susz roślinny, woreczki strunowe z białym proszkiem, tabletki oraz dwa młynki. 

Do sprawy został zatrzymany 25-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania przeprowadzonego w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne zabronione prawem substancje. Był to susz roślinny o wadze blisko 50 gram.  

W środę (20.11.19) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wczoraj (21.11.19) decyzją prokuratora został objętym policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym.  

O losie mieszkańca powiatu żnińskiego zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych
  • Policjanci wydziału kryminalnego podczas  doprowadzenia do prokuratury zatrzymanego mężczyzny, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjant ewidencjonuje zatrzymane narkotyki. W plastikowej paczce widać zabezpieczony susz roślinny.
  • Przedmioty i substancje zabezpieczone podczas kontroli drogowej, m. in. środki odurzające plastikowe młynki, tabletki, lufka szklana.