Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 20.11.2019

Wczoraj policjantka ze żnińskiej jednostki Policji spotkała się w Gminnym Domu Kultury w Rogowie za słuchaczami miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów. St. sierż. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk zachęcała do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj (19.11.19) w sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie policyjny profilaktyk st. sierż. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk spotkała się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas prelekcji policjantka edukowała seniorów jak ustrzec się przed zagrożeniami, które mogą napotkać w codziennym życiu. Przedstawiała metody, jakimi posługują się oszuści metodą „na wnuczka”, „fałszywego policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚP/ABW” oraz dotyczące tzw. oszustw konsumenckich (zakupy podczas specjalnych prezentacji oraz przez internet). Radziła, co zrobić i gdzie szukać pomocy w przypadku dokonania „takiego” zakupu.

Policjantka wyjaśniła, co zrobić w przypadku utraty dokumentów, a także wskazała jak należy postępować by nie stać się ofiarą np. kradzieży tożsamości.

Nie zabrakło również porad z ruchu drogowego. St. sierż. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk przypomniała podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami. Zalecała ostrożność i rozwagę z racji pogarszających się warunków atmosferycznych i zapadającego coraz szybciej zmierzchu. Zachęcała do używania elementów odblaskowych, dzięki którym znacznie poprawia się widoczność na drodze niechronionego uczestnika ruchu drogowego.   

Policjantka w trakcie spotkania omówiła sposób działania  aplikacji mobilnej Moja  Komenda, dzięki której dowiemy się, który dzielnicowy opiekuje się naszym terenem zamieszkania oraz przybliżyła funkcje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowała także sylwetki wszystkich dzielnicowych z terenu gminy Rogowo.     

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych
  • Sala Gminnego Domu Kultury w Rogowie. Po środku przy stole siedzi policjantka przy stole.
  • Prelekcja podczas spotkania z seniorami w GDK Rogowo.
  • Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zgromadzeni w sali Gminnego Domu Kultury.