Przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym jechał 110 km/h. Mężczyzna już stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość.

W niedzielę (17.11.19) kilkanaście minut po godzinie 11.00 w Wiewiórczynie policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy Policji namierzyli kierowcę osobowego audi, który poruszał się z dużą prędkością. Mężczyzna pomimo, iż wjechał na obszar zabudowany, nie zwalniał. Funkcjonariusze przy użyciu policyjnego wideorejestratora wykonali pomiar prędkości. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mieszkaniec powiatu mogileńskiego poruszał się z prędkością 110 km/h.

20-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.  

Apelujemy do kierowców!

Pośpiech, brawura i zbyt szybka jazda to prosta droga do spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. 

 

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych

Pliki do pobrania