O odpowiedzialności prawnej nieletnich na spotkaniu z policjantami - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

O odpowiedzialności prawnej nieletnich na spotkaniu z policjantami

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie spotkali się z uczniami I-szych klas Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Tematem zajęć była odpowiedzialność prawna nieletnich. Nie zabrakło również porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (18.11.19)  dzielnicowy mł. asp. Karol Susz oraz koordynator do spraw profilaktyki społecznej w żnińskiej jednostce st. sierż. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk wygłosili prelekcje w dwóch I-szych klasach Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Podczas swojego wystąpienia policjanci opowiedzieli kto to jest nieletni oraz czyn karalny. Wyjaśnili jakie zachowania uznawane są za przejawy demoralizacji. Podali przykłady kar i środków karnych mogą być stosowane wobec nieletnich.  

Funkcjonariusze poruszyli także tematykę związaną z cyberprzemocą. Omówili zagrożenia, jakie wynikają z korzystania z internetu czy telefonu komórkowego, przedstawili ich charakterystykę oraz wskazali na konsekwencje prawne. Radzili jak bezpiecznie korzystać z sieci. Przestrzegali przed udostępnieniem danych osobowych czy haseł logowania do portali społecznościach.

Policjanci przybliżyli tematyką związana z uzależnieniami. Wyjaśnili, jakie konsekwencje zdrowotne oraz prawne mogą ze sobą nieść. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali o zachowanie ostrożności na drodze oraz respektowanie przepisów prawa.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych