Odpowiedzą za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Odpowiedzą za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 18.11.2019

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Barcin, którzy zdecydowali się na podróż motorowerem, pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Teraz sąd zdecyduje jaką poniosą karę.

Wczoraj (17.11.19) około godz. 16.00 w Barcinie na ul. Polnej policjanci ogniwa prewencji z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Podczas rozmowy wyczuli od kierowcy alkohol. Sprawdzili 49-latka alkomatem i wówczas potwierdziło się, że był pod działaniem alkoholu. W organizmie miał ponad 0,7 promila.                                

Tego samego dnia około godz. 18.30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabiszynie zostali skierowani na interwencję do Lubostronia. W rozmowie z osobą zgłaszającą ustalili, 43-letni kierowca skutera przewrócił się na jezdni. Urządzenie kontrolno – pomiarowe wskazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz nie był dopuszczony do ruchu.

Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce poniosą konsekwencje swojego zachowania. Jaką poniosą karę, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.  

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych