Pijany za kierownicą - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Pijany za kierownicą

Data publikacji 13.11.2019

Dzisiaj policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego motorowerzystę. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że kierowca był nietrzeźwy. Teraz czeka go proces w sądzie.

Dzisiaj (13.11.19) kilka minut po godz. 8.00 w Żninie na ul. Potockiego, policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który naruszył przepis dotyczący obowiązku jazdy prawostronnej. Był to 45-letni mieszkaniec gminy Żnin. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od mężczyzny alkohol. Pod jego działaniem był również przewożony przez niego pasażer. Sprawdzenie wykonane alkomatem potwierdziło się, że kierowca był pijany. W organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu. 

45-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jego nieodpowiedzialne zachowanie oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia tj. naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej oraz przewożenie na motorowerze osoby będącej pod wpływem alkoholu.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych