Trzech nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Trzech nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 12.11.2019

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu żnińskiego podczas minionego weekendu. Wszyscy niebawem usłyszą zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 2 lat więzienia.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany w piątek (8.11.19) kilkanaście minut po godz. 16.00 w Białożewinie. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 55-letniego mieszkańca gminy Żnin.

Drugi mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu został zatrzymany w niedzielę (10.11.19) w Podgórzynie. U kierującego opel urządzenie kontrolno – pomiarowe wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek już stracił uprawnienia. 

Trzeciego pijanego kierowcę mundurowi zatrzymali tego samego dnia (10.11.19) w Jaroszewie. 28-latek kierował osobowym fordem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że mieszkaniec Poznania nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.   

O karze dla nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd, do którego trafią akty oskarżenia. Każdemu z nich grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych