Informacje

FINAŁ ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH DO OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW "DZIELNICOWY ROKU 2019

Data publikacji 27.09.2019

W dniu 18 września 2019 r. dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w wojewódzkich eliminacjach do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy uczestnicy zostali poddani ocenie w trzech konkurencjach:

 • test z wiedzy policyjnej,
 • symulacja przyjęcia interesanta,  
 • oraz strzelanie z broni palnej.

Celem zawodów było przede wszystkim:

 • poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
 • aktywowanie inicjatywy własnej dzielnicowych,
 • podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym,
 • wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,
 • wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych  w czerwcu 2019 r. oraz 26 kierowników rewirów dzielnicowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego, który otrzymał tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego został:

mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie

 

Miejsce drugie zajęła sierż. szt. Joanna Korpus z KMP w Bydgoszczy.

Na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Piotr Rączkowiak z KPP w Chełmnie.


Nagrody i dyplomy dla laureatów zostały  ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którego reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Dla policjantów, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce nagrody ufundował  Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki:

 1. KPP w Żninie,
 2. KMP w Bydgoszczy,
 3. KPP w Chełmnie.

 

Ponadto w zawodach uczestniczyli kierownicy rewirów dzielnicowych. 

Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych woj. kujawsko pomorskiego otrzymał:

asp. szt. Robert Wróblewski z KPP w Żninie 

 

Miejsce II –  asp. szt. Marcin Kopacki z KPP w Rypinie

Miejsce III  asp. szt. Marcin Koziński – KMP we Włocławku

 

Nagrody za zajęcie I – III miejsca w tej kategorii ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.Nagrody rzeczowe dla policjantów, którzy zajęli miejsca od 4 do 6 ufundował Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA. Dodatkowo nagrody za zajęcie przez dzielnicowych miejsca od I – III i za zajęcie I miejsca przez kierownika dzielnicowych, a także puchar dla najlepszej drużyny ufundował Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby przez dzielnicowych. W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 22-25 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który uzyskał pierwszą lokatę.

 
Autor: nadkom. Arkadiusz Szkodziński Ekspert Wydziału Prewencji
 • Kobieta w białej bluzce podczas rozmowy z dzielnicowym. W tle widoczna komisja konkursowa.
 • Policjanci na strzelnicy. Czterech dzielnicowych w pozycji klęczącej mierzy do tarcz strzeleckich. za ich plecami dwaj istruktorzy strzelań policyjnych.
 • Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wręcza list gratulacyjny mł. asp. Dawidowi Superczyńskiemu za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie
 • Trzech Kierowników Rewiru Dzielnicowych z pucharami w rękach. Z lewej strony asp. szt. Robert Wróblewski z KPP Żnin, który zajął pierwsze miejsce.